בן 18 בקרוב לפני צבא ומטווחים

פורום האתר בעינייני נשק ותחמושת.

המנהלים: yoramhai, donduck, שרקן

בן 18 בקרוב לפני צבא ומטווחים

על ידי משה2014 » 19 מרץ 2013, 15:05

שלום,אני חדש כאן אבל אני נכנס מדי פעם לקרוא בפורומים כאן ומנסה ללמוד ולהבין יותר על כלי נשק,אני עוד שבועיים בן 18 ואני רוצה להתחיל להתאמן במטווחים עד הצבא ששם רק עם רובים
ראיתי את הפוסט שפורסם כאן על הגבלת הירי במטווחים לירי באקדח אוויר/זעיר
http://www.haslik.co.il/forum/viewtopic.php?f=1&t=17929
והתבאסתי כי חיכיתי לגיל 18 כדי להתחיל עם זה
אם אלך למטווחי הצפון בקריית ביאליק ירשו לי לירות? זה כבר נכנס לתוקף הנהלים החדשים? והאם זה בכל המטווחים בארץ?
מצטער על החפירה ותודה מראש.
סליקאי ארד
סליקאי ארד

Re: בן 18 בקרוב לפני צבא ומטווחים

על ידי אלדר » 19 מרץ 2013, 15:50

משה2014 כתב:שלום,אני חדש כאן אבל אני נכנס מדי פעם לקרוא בפורומים כאן ומנסה ללמוד ולהבין יותר על כלי נשק,אני עוד שבועיים בן 18 ואני רוצה להתחיל להתאמן במטווחים עד הצבא ששם רק עם רובים
אם אלך למטווחי הצפון בקריית ביאליק ירשו לי לירות? זה כבר נכנס לתוקף הנהלים החדשים? והאם זה בכל המטווחים בארץ?

הכי פשוט זה להתקשר ולשאול.
גם אם לא ייתנו לך - יש עוד אופציה: קורס ירי מעשי. הדבר אינו זול, אך בהתחשב בכמות התחמושת שבקורס המחיר יהיה זהה לזה שתבזבז על אותה כמות תחמושת בירי חופשי. וכאן יש לך גם הדרכה טובה.
Vanitas vanitatum, omnia vanitas
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי משה2014 » 19 מרץ 2013, 17:16

אלדר כתב:
משה2014 כתב:שלום,אני חדש כאן אבל אני נכנס מדי פעם לקרוא בפורומים כאן ומנסה ללמוד ולהבין יותר על כלי נשק,אני עוד שבועיים בן 18 ואני רוצה להתחיל להתאמן במטווחים עד הצבא ששם רק עם רובים

הכי פשוט זה להתקשר ולשאול.
גם אם לא ייתנו לך - יש עוד אופציה: קורס ירי מעשי. הדבר אינו זול, אך בהתחשב בכמות התחמושת שבקורס המחיר יהיה זהה לזה שתבזבז על אותה כמות תחמושת בירי חופשי. וכאן יש לך גם הדרכה טובה.

רציתי להתקשר אבל לא רציתי "להזכיר" במידה והנהלים החדשים עוד לא הגיעו למטווח זה ובגלל זה אני רוצה לדעת לפני אם בכל המטווחים עברו לנהלים החדשים האלה
ואם בכל זאת מטווחים שונים מאפשרים ליורים חדשים לירות אם לא הזכירו את זה

עריכה: מה בנוגע למטווח של ל.ה.ב בת"א?
http://www.lhbltd.com/content.php?id=1010
לא שינו שם נהלים לפי האתר או שלא עידכנו,תקנו אם אני טועה זה מאוד חשוב לי,תודה.
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי simon » 19 מרץ 2013, 17:26

שלום - אם אתה מדבר על מטווח בקריון ביאליק ( נכנסים לפרוסדור של שירותים, ממשיכים קדימה והולכים עד סןף)- הוא סגור שנה שניה
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי glock34 » 25 מרץ 2013, 21:33

תעשה קורס ירי מעשי ורק תרוויח מכך.
אין סיכויי בעולם שתוכל בעצמך לפענח את שיטות הירי הנכונות בכמות כדורים קטנה יחסית.
בקורס תלמד בסיס ירי טוב תוך ניצול נכון של כמות כדורים. אם ידועה לך מראש היחידה אליה אתה מיועד וירי באקדח הוא חלק מההתמקצעות, תזכיר זאת למדריך הקורס. (ירי מעשי הוא לא ירי מבצעי ולכן אתה עלול ללמוד שיטה שאינה מקובלת בצבא. גם אם היא פי 1000 יותר טובה ונכונה)
תצליח.
It's not the arrow it's the indian
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי רועי 357 » 26 מרץ 2013, 16:24

שיטת הירי הצבאי (בישראל) מיושנת וממש לא יעילה.
טכניקת הירי המעשי טובה בהרבה ממה שמלמדים בקורס לוט"ר.
ויחידות שבאמת מתמקצעות באקדח (נדיר עד מאוד) לאט לאט מאמצות את טכניקות הירי המעשי-הם פשוט רואים את מה שעובד...
לראיה המיוחדות של המשטרה.
אם אתה לא חלק מהפתרון, אתה חלק מהבעיה...
סמל אישי של המשתמש
מדריך ירי

על ידי glock34 » 26 מרץ 2013, 19:33

מבלי לפגוע כתבתי גם אם היא טובה פי 1000. זו היתה כוונתי מבלי לפגוע בלוט"ר או בכל גוף צבאי אחר העוסק בירי ומחוייב לתו"ל שנכתב קצת אחרי המנדט הבריטי.
ואסור לשכוח, כיתות הלימוד בצבא אינן פרטניות וצריכות להעביר את המסר גם ללוחם שאינו בורך בכישרון ירי כמו של שאול קירש.
וניראה לי שכדאי שנתחיל למדר, כי בכל זאת מידע הוא כוח.
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי רועי 357 » 27 מרץ 2013, 04:32

אין פה שום פרט בעייתי מבחינת במ"מ...
אם אתה לא חלק מהפתרון, אתה חלק מהבעיה...
סמל אישי של המשתמש
מדריך ירי

על ידי אילן ב » 27 מרץ 2013, 05:58

היי רועי
הנשק העיקרי של הצבא הוא רוס"ר. צריך ללמד קליעה כמו בשווייץ לפני 300 שנה כי כך זה נכון - רק אח"כ להוסיף את כל המודרנה (כוונות השלכה אופטיקה וכו') כנ"ל באקדח שהוא נחלת השפיץ - מי שיבוא עם בסיס טוב גם בשיטה המקובלת יוציא תוצאה טובה - הבעיה שבאים לירות ולא לקלוע. כעת לירי מעשי או לא - ניתן בהחלט לאמץ את יסודות הירי המעשי שמבוססים על קליעה טובה ומשם להתפצל. צריך לזכור שירי מעשי הוא ספורט הוא ספורט הוא ספורט. יש לו שיקולי ניקוד על פני שיקולי "חיילות" (דוגמא אתה יושב מאחורי שולחן לפניך יושב אדם, מאן דהוא נכנס בדלת, בירי מעשי תקום כדי למנוע פגיעה ביושב מולך... מה תעשה בירי אמת מבצעי שם יורה ראשון חי אחרון? לקום ודאי לא תקום... (יש עוד תרחישים אבל לא ניכנס אליהם). נושא הקליעה חולה בגלל קיצורי דרך (רוץ לקנות את הספר החדש של בן כספית) וביזיון ההכשרה.
חבר isia זכור !
הבאים למטווח לא באים על מנת לפגוע בך,
אך מרגע שנכנסו בשעריו לא יחדלו מלנסות.
סמל אישי של המשתמש
מדריך ירי

על ידי glock34 » 27 מרץ 2013, 06:52

אני מסכים עם אילן בנושא תרחישים אפשריים של ירי ספורטיבי לעומת ירי מבצעי ואוסיף שגם אופן הירי עצמו שונה. (אופן הדריכה, החלפת מחסניות יזומה, ירי ממחסה וכו...) אני יורה IDPA ירי תחרותי הקרוב ביותר לירי מבצעי ולצערי אין מועדון ירי כזה בארץ. אני לא מבין למה אין מועדון ירי שיוכל לתרום כל כך לאנשים תרום צבא, בדיוק כמו כל הקורסים תרום צבא המאמנים חברה צעירים לעמוד בזמנים ומפתחים את יכולות הכושר שלהם.
ב IDPA נותנים לך לפתור סיטואציה תוך שמירה קפדנית על מבצעיות (ירי ממחסה יבוצע כאשר 70% מכלל הגוף נמצא מאחוריו או החלפת מחסנית יזומה תכלול שמירה של המחסנית המוחלפת ואין לעזוב מחסה לפני שהשניה מוחזקת באקדח בביטחה) ישנן עוד הרבה דוגמאות אבל יותר קל להיכנס לאתר הבית של IDPA ולקרוא.
ושוב גם IDPA בסופו של יום הוא ספורט. אומנם יותר מבצעי אבל ספורט.
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי spy » 27 מרץ 2013, 11:36

רועי 357 כתב:שיטת הירי הצבאי (בישראל) מיושנת וממש לא יעילה.
טכניקת הירי המעשי טובה בהרבה ממה שמלמדים בקורס לוט"ר.
ויחידות שבאמת מתמקצעות באקדח (נדיר עד מאוד) לאט לאט מאמצות את טכניקות הירי המעשי-הם פשוט רואים את מה שעובד...
לראיה המיוחדות של המשטרה.

רועי, אני מסכים איתך עקרונית, אבל יש 3 ניואנסים בנושא:
1. טכניכות ירי מעשי מתחילות לאט לאט "לחדור" גם ליחידות ה"רגילות" אפילו בקורס שפגשת אותי בו מתחילים לדבר עליהן, בדגש על עבודת הדק ועבודת כוונת.
2. הטכניקה הצבאית אכן יעילה פחות, זאת כי היא הרבה יותר מצומצמת ופשוטה. נסה לקחת חייל מ-"0" ולהכין אותו לשימוש מבצעי בנשק בשיטות ירי מעשי תוך 12 שעות. לא נראה לי אפשרי. לכן דווקא ביחידות המקצועיות ביותר זה נכנס יותר - המיון הראשוני שם טוב יותר, זמן ההכשרה לאקדח ארוך הרבה יותר.
3. אם נסתכל על טכניקות ירי מבצעי כ"סט כלים בסיסיים", אז צריך עוד לעטוף אותן בהכנה טקטית מתאימה, אז ראה סעיף 2. בעיניי לא ניתן להסתכל על ירי מעשי כעל טכניקה מוגמרת לשימוש מבצעי. הרי שלא ניתן להשוות מקצה במטווח סטרילי שלמדת והכרת מראש, עם מרשל מאחוריך ששומר שלא יקרה כלום שיפריע לך ולעיתים גם עם אקדח משופר בכבדות עם מצב לחימה ברחוב כשיש אנשים מסביב שנסים לנפשם.
מדריך ירי
IDPA Safety Officer
רוצה אימון איכותי ולא יקר? https://idpa.org.il/faq/
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי רפתן » 27 מרץ 2013, 14:06

glock34 כתב:אני מסכים עם אילן בנושא תרחישים אפשריים של ירי ספורטיבי לעומת ירי מבצעי ואוסיף שגם אופן הירי עצמו שונה. (אופן הדריכה, החלפת מחסניות יזומה, ירי ממחסה וכו...) אני יורה IDPA ירי תחרותי הקרוב ביותר לירי מבצעי ולצערי אין מועדון ירי כזה בארץ. אני לא מבין למה אין מועדון ירי שיוכל לתרום כל כך לאנשים תרום צבא, בדיוק כמו כל הקורסים תרום צבא המאמנים חברה צעירים לעמוד בזמנים ומפתחים את יכולות הכושר שלהם.
ב IDPA נותנים לך לפתור סיטואציה תוך שמירה קפדנית על מבצעיות (ירי ממחסה יבוצע כאשר 70% מכלל הגוף נמצא מאחוריו או החלפת מחסנית יזומה תכלול שמירה של המחסנית המוחלפת ואין לעזוב מחסה לפני שהשניה מוחזקת באקדח בביטחה) ישנן עוד הרבה דוגמאות אבל יותר קל להיכנס לאתר הבית של IDPA ולקרוא.
ושוב גם IDPA בסופו של יום הוא ספורט. אומנם יותר מבצעי אבל ספורט.

אין חינוך טרום צבאי בגלל עמיר פרץ שסגר את מועדוני הקליעה של הגדנע !!! שלח את דוברת צה"ל לשקר - סרב לפגוש אנשים שזה מפעל חייהם ואת התקציב העביר ללהקות הצבאיות. אנחנו בחלם !!! זה המצב זה מה יש.
אילן בן נון מהרפת
לא מדריך ירי
סמל אישי של המשתמש
מדריך ירי

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד