מכתב לכבוד השר

פורום האתר בעינייני נשק ותחמושת.

המנהלים: yoramhai, שרקן, donduck

מכתב לכבוד השר

על ידי ~Hunter~ » 30 אוגוסט 2011, 21:38

שלום חברים, דיברנו רבות על כך שמישהו צריך להרים כפפה והנה

בעזרת אחד מאחינו לנשק ולפורום נוצר מכתב שאני עומד לשלוח לכבוד השר האחראי על רישוי של כלי הנשק בארצינו. יש לי קשר למישהו בלישכתו ולכן המכתב יגיע אליו ולא יעצור אצל איזו פקידה או דובר תורן. אבל, לשלוח מכתב החתום ע"י אדם אחד בלבד, זאת דרך בטוחה לזכות ביחס לא רציני, כי מכתב של אדם אחד הוא רק מכתב של אדם אחד (ואולי איננו מייצג איש מלבד עצמו?)
לפיכך אני מציג את המכתב לפניכם, כל מי שמעוניין להיות חלק מהיוזמה מוזמן לשלוח לי בפרטי או כאן בפורום את שמו ועיר מגוריו - לדעתי זה יספיק ע"מ להראות שיש פה ציבור ולא GUN NUT בודד.
כמו כן, אם יש למישהו הערות או הארות - אנא רשמו, אולי זה יכנס למכתב לפני שישלח.
אני רק מזכיר, גם אם אינכם מסכימים לכל מלה תעשו חשבון, האם סה"כ רוח הדברים מתאימה לכם או לא, כי אם זה יקבל משוב טוב, אז מהמלך זה זה יהיה רק ראשון מרבים שיבואו.
בברכה.

אדוני כבוד שר לבטחון פנים

אני פונה אליך בתור אזרח שומר חוק של מדינת ישראל, מתוך דאגה עמוקה על המצב שנוצר במדינתנו בנושא נשק אישי חוקי. היום, כשנושא רישוי הנשק עבר סוף-סוף לאחריות משרדך, אני מוצא לנכון להפנות את תשומת לבך לבעיות רבות הקשורות לנושא זה.

במשך שנים רבות נושא רישוי נשק היה באחריותו של משרד הפנים. על פי החוק הקיים, חייב להשמר האיזון בין הצורך להבטחת בטחונם האישי של האזרחים (בעזרת נשק אישי) והסיכון הנשקף, לכאורה, לציבור הרחב כתוצאה מהמצאות נשק בידי אותם האזרחים.בהתאם לכך, המדינה נוהגת במדיניות מצמצמת בכל הנוגע לניפוק רשיונות לנשיאת נשק. לצערי, הבנת צרכי הבטחון של מדינה ואזרחיה אינה התחום המקצועי של משרד הפנים. מדינת ישראל נמצאת עד היום כבר במשך שנים רבות בסכסוך דמים עם רוב שכניה. בנוסף, בתוך שטח המדינה ישנם לא מעט גורמים עוינים לה בצורה זו או אחרת. אי לכך, המצאות כלי נשק בידי ציבור שומר חוק ונאמן למדינה צריך להיות האינטרס המובהק של מדינת ישראל. לצערי, מדיניות משרד הפנים בשנים האחרונות מוכיחה בדיוק את ההיפך. מתוך הסתכלות על הצעדים שננקטו קל לראות שצרכי בטחון המדינה אינם מהווים את השיקול המרכזי של משרד הפנים. להלן מספר עובדות שמעידות על כך:
1. בשנים האחרונות בוטלו מספר תבחינים לקבלת רשיון לנשק, כגון "מתנדב משא"ז'', ו-"נהג רכב ציבורי" (כולל מד''א). נראה שבמשרד הפנים סברו שאנשים, המתנדבים ימים ולילות בשמירה על בטחון הציבור אינם אחראיים דיו, ונהגי רכב ציבורי לא מהווים עוד יעד מועדף לפגיעה ע"י גורמי טרור. יש לציין שביטול התבחינים נוגדת את המלצות ועדת כהן לרישוי נשק משנת 1993 (עמ' 24-27 של הדו''ח).

2. אזרחי ישראל ששרתו בצה"ל וממשיכים לשרת במילואים משתמשים במהלך שרותם בכלי נשק עוצמתיים ומורכבים וכן אחראיים על חיי חיילים רבים. גם הם, לדעתם של אנשי משרד הפנים אינם ראויים לאמון הציבור. רובם המוחלט לא יכול לקבל רשיון לנשק אישי. כל זאת כאשר רבים מפיגועי טרור בשנים האחרונות סוכלו דווקא בידי אזרחים חמושים. די להזכר ב"פיגועי הטרקטורים" בירושלים בשביל להמחיש את עובדה שלעיתים מספיק אזרח חמוש אחראי אחד כדי לבלום מחבל עד להגעת כוחות הבטחון.

3. אנשי צבא מקצועיים, קצינים ונגדים, שעד לאחרונה קיבלו רשיון נשק בקלות יחסית, אף הם אינם חלק האחראי של אוכלוסיית המדינה, כך, כנראה, על פי משרד הפנים. נכון להיום זכאי לרשיון לנשק קצין מדרגת סרן ומעלה ונגד בדרגת רס"ס ומעלה (מקביליהם בזרועות הבטחון האחרות). כך, אנשים רבים שבחרו כדרך חייהם בהגנה על מדינת ישראל לא זכאי להחזיק ולשאת נשק פרטי. עובדה זו נוגדת גם היא את המלצות ועדת כהן: ''חייל ותיק בשרות קבע ותחום לתקופה של שנתיים נוספות והוא בן 20 לפחות'' זכאי לרשיון לאקדח. זה המקום לציין שעד שנת 2005 קצין צה"ל היה זכאי לרשיון נשק, אפילו בשרות חובה, בכל דרגה. על מה מתבסס שינוי גישה זה לאנשים, לה המדינה חייבת את עצם המשך קיומה?

4. ספורטאים העוסקים בענף "ירי מעשי", חברי "איגוד הקליעה" עוברים קורס, המקנה יכולות בתחום בטיחות בשימוש בנשק ושליטה מעולה בו. משך הקורס – 40 שעות. במשך הקורס כל חניך יורה 1000 כדורים! יצוין שקורס ירי מעשי עולה על קורס מאבטחים פי 4 במשכו ופי 7 בהיקף הירי (ניסיון מעשי ותרגול). בסיום הקורס הספורטאים ממשיכים להתאמן מספר פעמים בחודש ומשתתפים בתחרויות 4-5 פעמים בשנה בארץ ובחו"ל. ללא כל ספק, מקצועיותם של יורי ירי מעשי בתחום הנשק עולה עשרות מונים ממאבטח ממוצע וכנראה עולה גם על זו של לא מעט אנשי כוחות הבטחון. עד שנת 1995, בסיום הקורס הספורטאי יכול היה לקבל 3 רשיונות לאקדחים. איזה סיכון זיהו במשרד הפנים בקבוצה מצוינת זו? החל משנת 1996 ועד היום ספורטאי המסיים קורס ירי מעשי אינו זכאי לרשיון במשך שנתיים לכל הפחות ונאלץ להתאמן ולהתחרות עם אקדח שכור השייך למועדון, לעיתים שחוק למדיי. זה פוגע פגיעה אנושה בענף ספורט זה, היום ומספר האנשים שמוכנים להיכנס לתחרות בתנאים נחותים, עם אקדח לא מוכר, הולכת וקטנה.

5. בעשור האחרון חוסל לחלוטין אירגון הגדנ"א (בדגש על גדנ''א קליעה), המחנך את הנוער לפני גיוס לצה"ל לעוז הרוח ולשימוש מקצועי ובטיחותי בנשק – דברים חשובים מאוד לשרות משמעותי בצה"ל. בנוסף, חוקקו מגבלות שונות ומשונות לכניסת בני נוער למטווחים ואימוניהם בנשק. תוצאות ההחלטות האלה נראות כבר היות בצה"ל בדמוי ירידה משמעותית ברמת שימוש בנשק אצל החיילים בשלבי שרות ראשונים.

6. על מנת לצמצם את הסיכון העלול לנבוע מכלי נשק, אנשים המחזיקים אותו חייבים להתאמת לעיתים קרובות. בפועל, במקום לעודד אימונים, לתמוך ואולי אף לממן אותם, אגף רישוי נשק ממציא חדשות לבקרים מגבלות שונות ומשונות שגורמות בסופו של דבר לציבור הרחב להדיר רגליו ממטווחים.

7. לאחרונה מספר לשכות רישוי נשק שנותנות שרות לציבור נסגרו, פעילותן של נוספות צומצמה. הדבר גורם לכך, שתושבי אזור רמלה נאלצים לפנות לקבלת שרות לתל אביב או כפר סבא, ותושבי חיפה – לעפולה! נוצר מצב לא סביר, בו אזרח שומר חוק ומשלם מיסים נאלץ לבזבז זמן עבודה יקר לביקורים בלשכות עמוסות ומרוחקות.
כל הפעולות שתוארו לעיל מוסברות ע"י האגף לרישוי נשק באופן שמעיד, בעיניי, על הבנה חלקית ביותר בכל הקשור לנשק. להלן דוגמאות להסברים:

1. הטענה שנשק פרטי יגיע בסבירות גבוהה לארגוני פשיעה וטרור. למעשה, לטענה זו אין כל תימוכין עובדתי, ההיפך הוא הנכון: רוב רציחות והפיגועים הפליליים והחבלניים בוצעו בעזרת נשק אוטומטי, שלא ייתכן כי הגיע מידיים פרטיות (אין לאזרחים נשק כזה). אלפי כלי נשק לא חוקיים נמצאים בידי פושעים, ארגוני פשיעה וארגוני טרור ברחבי הארץ. חלקם הגדול נגנב ממחסני צה"ל ומשטרת ישראל. הדבר מצביע שוב על חוסר בהבנה הבסיסית של אנשי משרד הפנים, שמדיניותם הביאה לתוצאה הפוכה מהרצוי – בעוד כמות כלי נשק בידי ציבור שומר חוק הצמצמה משמעותית, כמות כלי נשק לא חוקיים בידי מחבלים ועבריינים לא השתנתה (במקרה הטוב). אנו עדים גם לעליית מדרגה משמעותית בכל הנוגע לתעוזת הפושעים והמחבלים ואכזריותם, הנובעים, כנראה, מכך שאותם הפושעים מרגישים בטוחים למדיי בסביבה בה רק הם חמושים. עליית רמת הפשיעה האלימה הניכרת בארץ משנת 1995 (השנה בה התחיל הצמצום המשמעותי של כלי נשק החוקיים בידי הציבור) מצביעה על כך בבירור. זוהי, למעשה, התוצאה המתבקשת של "חיפוש מטבע מתחת לפנס".

2. הטענה שנשק בידי האזרחים מביא לעלייה באלימות. גם טענה זו לא מחזיקה מים. די לבחון את הדוגמה של מדינות בארצות הברית ולהשוות את רמת האלימות במדינות כמו וושינגטון ואילינוי, בהן נשיאת נשק אסורה לבין טקסס וורמונט, בהן נשיאת נשק מותרת ללא מגבלות כמעט. ניתן להסתכל גם על מדינות כמו שוויץ ופינלנד, בהן נשק נמצא כמעט בכל בית.

לנו, לאזרחים שומרי חוק אחראיים, כואב לראות פעילים פוליטיים, חברתיים ותרבותיים מסוימים משפיעים ומשתמשים באמצעי תקשורת ע"מ ליצור דמוניזציה לציבור נושאי נשק, תוך שימוש בנתונים מעוותים ולעיתים – שקריים. הדבר מגיע עד כדי תעמולה פוסט-ציונית אמיתית. כל זאת ע"מ להשפיע לרעה על מדיניות רישוי נשק בישראל.

אנו לא מעוניינים בנגישות מוחלטת של כלי נשק לכל הדורש. זה מסוכן לציבור וחסר אחריות. אזרח שומר חוק המבקש להחזיק נשק חייב להיות נקי בפני החוק, בריא ויציב מבחינה פיזית ונפשית, הוא חייב לעבור הכשרה נאותה. הוא חייב להתאמן לעיתים קרובות ולשמור על נשקו באופן נכון. נשקו חייב להיות תקין. ניתן וצריך לדרוש ולבקר עמידה בדרישות אלה. אך המצב היום הפוך עד כדי אבסורד: האדם נדרש, בעיקר, לעמוד באחד התבחינים המזכים ברשיון. דרישות אחרות זניחות לחלוטין. לפיכך אנו מקבלים כמות לא מבוטלת של אנשים שמחזיקים בידיהם כלי נשק, אך ממש לא מיומנים בשימוש בו ולא מקצועיים בשמירתו והתנהלות עימו.אותם האנשים, לא רק שלא יוכלו לסייע לעצמם ולסובביהם במקרה חרום, אלה ברוב הסיכויים יגרמו לנזקים. עובדה זו מוכיחה בפעם נוספת את חוסר ההיגיון במדיניות רישוי נשק הקיימת היום בישראל.

כבוד השר לבטחון פנים, לאחרונה, לאחרונה ולבסוף עבר אגף לרישוי נשק לאחריות משרדך. מקצועיותך ומעורבותך בנושאי הבטחון ידועים היטב. ללא ספק אתה מבין את חשיבות המצאות נשק אישי בידי ציבור נאמן ושומר חוק במדינת ישראל. כולנו תקווה שאתה תשקיע את מיטב מאמצים ע"י לצמצם ולתקן את הנזקים לתחום הנשק במדינת ישראל שנגרמו בשנים האחרונות ע"י משרד הפנים.

בברכה,

….

סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב
 
הודעות: 794
הצטרף: 26 פברואר 2004, 21:26

Re: מכתב לכבוד השר

על ידי grish88 » 30 אוגוסט 2011, 22:23

קודם כל מסכים עם הנאמר במכתב!
אך יש עוד נקודה שרצוי להוסיף למכתב,
רק שאני לא יודע עד כמה הרבה אנשים כאן יזדהו איתה.

אני חושב שיש להסדיר אחת ולתמיד את הסוגיה "אספנות נשק"
לאפשר לאזרחים להחזיק נשק למטרת אספנות בלבד.
(עדיף כאלה שבהם כל המנגנון מתפקד לחלוטין רק שאינו מאפשר ירי)
ומי שיעשה בנשק כזה שימוש כלשהו לרעה (החל מאיומים ועד לנסיונות השמשה) שיענש כאילו החזיק והשתמש בנשק לא חוקי ויישא (רק הוא) בתוצאות.

והינה מס' דוגמאות מאנגליה שונאת האקדחים והנשק בידי אזרחים(?)
אקדח FN:
http://www.deactivated-guns.co.uk/deact ... _1501.html

רובה מטען FN FAL:
http://www.deactivated-guns.co.uk/deact ... _1459.html

גלוק 20:
http://www.deactivated-guns.co.uk/deact ... _1460.html

מוסין נגאן:
http://www.deactivated-guns.co.uk/live- ... _1423.html
נערך לאחרונה על ידי grish88 בתאריך 30 אוגוסט 2011, 22:41, נערך פעם אחת בסך הכל.
סליקאי כסף
סליקאי כסף
 
הודעות: 156
הצטרף: 09 יוני 2011, 16:55

Re: מכתב לכבוד השר

על ידי רועי 357 » 30 אוגוסט 2011, 22:33

יוזמה מבורכת!
לדעתי אבל הוא לא הבעיה
יש גורם אחר שמנחה אותו
אינני יודע מי אבל יש
אם אתה לא חלק מהפתרון, אתה חלק מהבעיה...
סמל אישי של המשתמש
מדריך ירי
 
הודעות: 2018
הצטרף: 05 נובמבר 2004, 15:50
מיקום: דרום

Re: מכתב לכבוד השר

על ידי נוריקה » 30 אוגוסט 2011, 22:36

יוזמה מבורכת
טל שגב- מילים ולחן:"על הברכיים כורע ומרים ידיים שלא יפסיקו לנו את הסיבוב של הכדור"
סמל אישי של המשתמש
סליקאי כסף
סליקאי כסף
 
הודעות: 223
הצטרף: 01 פברואר 2010, 07:37
מיקום: אי הנסיך אדוארד קנדה

Re: מכתב לכבוד השר

על ידי ליאור45 » 31 אוגוסט 2011, 06:16

עבודה יפה. מספר הערות קלות לגבי איות.
דרגת רס"ר ולא רס"ס
גדנ"ע ולא גדנ"א
הצטמצמה ולא הצמצמה

איפה חותמים כבר שאלתי?

Be nice and polite to everyone and carry a loaded gun
סמל אישי של המשתמש
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק
 
הודעות: 5093
הצטרף: 05 ינואר 2003, 12:20
מיקום: LOCK UP YOUR GOATS

Re: מכתב לכבוד השר

על ידי itamar » 31 אוגוסט 2011, 06:36

רועי 357 כתב:יוזמה מבורכת!
לדעתי אבל הוא לא הבעיה
יש גורם אחר שמנחה אותו
אינני יודע מי אבל יש


גם אני בפנים ומוכן לחתום.

פרטים
-------------------
איתמר עשת
רח' כנפי נשרים 20 רמת גן

-------------------

לגבי מי מנחה אותו, יש איזו ועדה עלומה שחברים בה נציגים מזרועות הביטחון ושירותים חשאיים. קיומה הוזכר כבדרך אגב בדיון שיזם אחד מחברי הכנסת הדרוזים (לא זוכר מי) עם יעקב עמית בנושא של רשיונות ציד.

א.
נערך לאחרונה על ידי itamar בתאריך 31 אוגוסט 2011, 08:26, נערך פעם אחת בסך הכל.
אקסיומה:

כל אשכול בעל יותר מ-3 דפים יהפוך בסוף ל:
1. ויכוח על הקלר וגלוק או
2. מחירי תחמושת או
3. מדיניות משרד הפנים בנושא רישוי
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק
 
הודעות: 9503
הצטרף: 17 אפריל 2004, 18:12

Re: מכתב לכבוד השר

על ידי ~Hunter~ » 31 אוגוסט 2011, 07:24

תודה לכל המגיבים.
חותמים כאן בפורום (אם לא איכפת לכם לכתוב שם מךא ומקום מגורים) או ששולחים חתימה אלי בפרטי
אפשר גם במייל igal.hunter@gmail.com - זאת כי אין לנו עדיין מסת אנשים המצדיקה עצומה אינטרנטית, לפיכך השמות שלכם יופיעו תחת המכתב עצמו כשישלח.
אז אם אתם בפנים - אל תשכחו לחתום!
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב
 
הודעות: 794
הצטרף: 26 פברואר 2004, 21:26

Re: מכתב לכבוד השר

על ידי yosi1650 » 31 אוגוסט 2011, 07:31

מוכן לחתום....עצה קטנטנה...תשלח ומהר!! אחרת יפתח לך אשכול של 10 עמודים עם עצות!!!!....וכל הכבוד על היוזמה המבורכת.
סליקאי כסף
סליקאי כסף
 
הודעות: 124
הצטרף: 23 דצמבר 2010, 14:44

Re: מכתב לכבוד השר

על ידי Neon Golden » 31 אוגוסט 2011, 09:45

כתוב לעילא ומנוסח בצורה פנטסטית.

אני חותם כפי שהוא.

גיא.
Glock 30 - "All I wanted was a 45, a stinkin' 45! The record or the gun!" - Al Bundy
CZ Tactical Sport Orange - "Orange can be hard, orange can be smart, Orange is the way the summer blows" - Metal Molly
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב
 
הודעות: 639
הצטרף: 05 ינואר 2003, 12:27
מיקום: ירושלים

Re: מכתב לכבוד השר

על ידי tal.sony » 31 אוגוסט 2011, 09:58

קודם כל- קבל את החתימה שלי:
טל סוננברג
קיבוץ שריד.

ראשית, הייתי שם דגש רב יותר על נושא הבדיקות ההדרכות ושמירת הכשירות. זה נושא חשוב ונראה לי שכולנו מסכימים עימו!!!

שנית, לא הייתי פוסל את האפשרות הסבירה בהחלט של שליחת המכתב כעצומה (יש אתר שדרכו אפשר לעשות זאת)

שלישית, אם תרצה, שלח אלי את המכתב ואעשה בו הגהה נוספת לפני השליחה.

כל הכבוד על היוזמה המבורכת.
כולי תקווה שנצליח לשנות משהו!!!
סליקאי ארד
סליקאי ארד
 
הודעות: 58
הצטרף: 25 אוגוסט 2010, 15:28

Re: מכתב לכבוד השר

על ידי Tripuli5 » 31 אוגוסט 2011, 10:21

יוזמה מבורכת ,
אני חותם גם -
רון אלמליח.

בנוסף הייתי מציין ומוסיף במכתב סעיף נוסף :
מדריכי ירי אשר כלי עבודתם הוא בעצם נשק , הוא כלי ואמצעי ההדרכה שלהם הנודד איתם ממקום לימוד אחד לאחר , היו זכאים במשך פרק זמן מסיים לקבלת 7 כלים ברישיון.
כיום כלי 1 בלבד , וזאת במידה ואין להם כלי יריה קודם.
זאת פגיעה ברורה מאד בפרנסתם ובנוחיותם של מדריכי הירי , אינסטלטור לא יכול לעבוד ללא מפתחות צינורות וסט מברגים , ופקיד לא יכול לעבוד בלי עטים ומחשב.
כנ"ל מדריכי ירי - לא יכולים לעבוד בלי כלי העבודה הבסיסיים שלהם - הריי הם כלי נשק.

בברכה, רון.
המחירים הטובים ביותר לציוד מחנאות , אביזרים לחייל , ציוד ללוחם ועוד הרבה תחת קורת גג אחת !
http://www.tzz.co.il
סליקאי ארד
סליקאי ארד
 
הודעות: 87
הצטרף: 28 אפריל 2006, 15:45

Re: מכתב לכבוד השר

על ידי yonathan » 31 אוגוסט 2011, 11:00

חותם.
יהונתן מרצ'יוני
ישוב טלמון
סליקאי ארד
סליקאי ארד
 
הודעות: 18
הצטרף: 29 ספטמבר 2009, 15:51

Re: מכתב לכבוד השר

על ידי higt-power » 31 אוגוסט 2011, 13:15

רוטמן אדריאן -אריאל
אם היתי מוסיף משהוא זה את הקורלציה שהיתה בזמן האחרון בין ההודעה על ביטול רשיונות
לסוחרים בדברי ערך וגל השודים בחנויות תכשיטים שבה בעקבותו.
סמל אישי של המשתמש
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק
 
הודעות: 3186
הצטרף: 07 ינואר 2003, 12:13

Re: מכתב לכבוד השר

על ידי ron » 31 אוגוסט 2011, 13:24

חותם!
רון פיק
הוד השרון
סליקאי ארד
סליקאי ארד
 
הודעות: 39
הצטרף: 03 פברואר 2004, 12:46
מיקום: איזור השרון

Re: מכתב לכבוד השר

על ידי itamar » 31 אוגוסט 2011, 14:07

אני חושב שהמכתב מעולה כמו שהוא וכל המוסיף גורע.
למעט שינויי עריכה והגהה לא הייתי מכניס בו שום שינוי.

א.
אקסיומה:

כל אשכול בעל יותר מ-3 דפים יהפוך בסוף ל:
1. ויכוח על הקלר וגלוק או
2. מחירי תחמושת או
3. מדיניות משרד הפנים בנושא רישוי
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק
 
הודעות: 9503
הצטרף: 17 אפריל 2004, 18:12

הבא

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 19 אורחים